Nasledujúce políčka nie sú správne:

 

(?)
(?)
Vyhľadať

Pneumatiky na štyri ročné obdobia

Toutes saisons

Na leto aj zimu

 

Pokiaľ sa neradi trápite výmenou a uskladňovaním vymenených zimných či letných pneumatík dvakrát ročne, tak pneumatiky na štyri ročné obdobia vymysleli pre Vás! Tieto pneumatiky sú schopné zabezpečiť skvelé výkony a bezpečné jazdné vlastnosti v zime, v lete, na jar, v daždi, v snehu, v blate a aj na suchom asfalte. Je omylom si myslieť, že pri používaní pneumatík na štyri ročné obdobia treba robiť kompromisy. Z najčerstvejších testov nemeckého automobilového klubu ADAC je známe, že vďaka technickému vývoju kvalitné gumy na štyri ročné obdobia obstoja na svojom mieste. Ak používame naše auto predovšetkým v meste, na území bez extrémnych pomerov, pneumatiky na štyri ročné obdobia skvele vyhovujú pre každodenné používanie.

Vyhľadať celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky pre osobné vozidlá

Michelin CrossClimate
205/55 R16 94V
215,52 €
Viac celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky pre vozidlá 4x4

BFGoodrich All Terrain T/A KO2 RWL
265/70 R16 121S
180,20 €
Viac celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky pre dodávky

null

Pneumatiky Michelin CrossClimate

Celoročné pneumatiky v akciovej ponuke

 

Nižšie uvádzame niekoľko vysvetlení, ktoré vám pomôžu pri výbere správnych celoročných pneumatík

zimnými pneumatikami

Aký je rozdiel medzi celoročnými a zimnými pneumatikami?

Zimné pneumatiky možno ľahko rozpoznať podľa hlbokého a členitého dezénu s početnými lamelami, ale aj podľa mäkšej gumovej zmesi, ktorá nemá tendenciu tvrdnúť, keď vonkajšia teplota klesne pod 7 °C. Práve to je najtypickejšou vlastnosťou zimnej pneumatiky. Celoročné pneumatiky si pri teplotách nižších ako 7 °C zachovávajú svoje úžitkové vlastnosti, vďaka čomu majú dostatočnú priľnavosť k vozovke a požadovanú úroveň bezpečnosti už pri prvých zimných dňoch. Výborné parametre majú aj z hľadiska trakcie, priľnavosti a brzdenia na zasneženom povrchu, no celkovo sú ich vlastnosti v zimných podmienkach o niečo horšie ako v prípade prémiových zimných pneumatík. Preto sa celoročné pneumatiky neodporúča používať, ak jazdíte často alebo výlučne iba vo vysokohorskom prostredí. Tam sú určite vhodnejšie zimné pneumatiky.

 
Mud + Snow

Označenie M+S a logo 3PMS (certifikácia pre zimné obdobie)

M+S sú začiatočné písmená slov Mud + Snow, tzn. blato a sneh. Samotné označenie M+S neznamená, že ide o pneumatiky certifikované na použitie v zimnom období. Niektoré celoročné pneumatiky disponujú týmto označením, ak však chcete vycestovať do európskej krajiny, kde je používanie zimných pneumatík povinné, toto označenie neumožňuje jazdiť v úplnom súlade s predpismi. Skutočnou certifikáciou pre zimné obdobie uznávanou v celej Európe je logo 3PMSF (piktogram znázorňujúci symbol hôr so snehovou vločkou), ktoré umožňuje jazdiť aj v krajinách s povinným použitím zimných pneumatík v zákonom stanovenom období. Upozornenie: nie všetky celoročné pneumatiky sú certifikované na použitie v zimnom období.