Nasledujúce políčka nie sú správne:

 

(?)
(?)
Vyhľadať

Celoročné pneumatiky

Toutes saisons

Na leto aj zimu

Správny výber celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky tiež nazývame „pneumatiky pre 4 ročné obdobia“: tento typ pneumatík je možné používať celý rok, v lete aj v zime. Ich použitie v zimnom období sa odporúča v zemepisných oblastiach s miernym podnebím, kde sú väčšie snehové zrážky zriedkavé, resp. kde v zime vôbec nepadá sneh.Vďaka technologickému pokroku, ktorý prináša stále výkonnejšie profily pneumatík, sa celoročné pneumatiky v súčasnosti stretávajú s bezprecedentným úspechom u európskych motoristov. Celoročné pneumatiky sú obľúbené najmä kvôli svojej schopnosti prispôsobiť sa zmenám poveternostných podmienok, pričom si zachovávajú svoje úžitkové vlastnosti – či už na suchej, mokrej alebo zasneženej vozovke.Ak sa rozhodnete pre celoročné pneumatiky, na začiatku a na konci zimy už nemusíte prezúvať zimné pneumatiky, čo predstavuje určitý komfort.

Vyhľadať celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky pre osobné vozidlá

Michelin CrossClimate
205/55 R16 94V
79,00 €
Viac celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky pre vozidlá 4x4

BFGoodrich All Terrain T/A KO2 RWL
265/70 R16 121S
141,90 €
Viac celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky pre dodávky

Pirelli Chrono Four Seasons C
235/65 R16 115R
129,60 €
Viac celoročných pneumatík

Pneumatiky Michelin CrossClimate

Celoročné pneumatiky v akciovej ponuke

Nižšie uvádzame niekoľko vysvetlení, ktoré vám pomôžu pri výbere správnych celoročných pneumatík

zimnými pneumatikami

Aký je rozdiel medzi celoročnými a zimnými pneumatikami?

Zimné pneumatiky možno ľahko rozpoznať podľa hlbokého a členitého dezénu s početnými lamelami, ale aj podľa mäkšej gumovej zmesi, ktorá nemá tendenciu tvrdnúť, keď vonkajšia teplota klesne pod 7 °C. Práve to je najtypickejšou vlastnosťou zimnej pneumatiky. Celoročné pneumatiky si pri teplotách nižších ako 7 °C zachovávajú svoje úžitkové vlastnosti, vďaka čomu majú dostatočnú priľnavosť k vozovke a požadovanú úroveň bezpečnosti už pri prvých zimných dňoch. Výborné parametre majú aj z hľadiska trakcie, priľnavosti a brzdenia na zasneženom povrchu, no celkovo sú ich vlastnosti v zimných podmienkach o niečo horšie ako v prípade prémiových zimných pneumatík. Preto sa celoročné pneumatiky neodporúča používať, ak jazdíte často alebo výlučne iba vo vysokohorskom prostredí. Tam sú určite vhodnejšie zimné pneumatiky.

Mud + Snow

Označenie M+S a logo 3PMS (certifikácia pre zimné obdobie)

M+S sú začiatočné písmená slov Mud + Snow, tzn. blato a sneh. Samotné označenie M+S neznamená, že ide o pneumatiky certifikované na použitie v zimnom období. Niektoré celoročné pneumatiky disponujú týmto označením, ak však chcete vycestovať do európskej krajiny, kde je používanie zimných pneumatík povinné, toto označenie neumožňuje jazdiť v úplnom súlade s predpismi. Skutočnou certifikáciou pre zimné obdobie uznávanou v celej Európe je logo 3PMSF (piktogram znázorňujúci symbol hôr so snehovou vločkou), ktoré umožňuje jazdiť aj v krajinách s povinným použitím zimných pneumatík v zákonom stanovenom období. Upozornenie: nie všetky celoročné pneumatiky sú certifikované na použitie v zimnom období.