Nasledujúce políčka nie sú správne:

 

(?)
(?)
Vyhľadať

Pneumatiky pre všetky typy terénu a štýlu jazdy: off-road, cestné a športové

Správne používanie pneumatík v cestnej premávke

Používanie pneumatík v meste

Šoférovanie vozidla v meste si vyžaduje, aby pneumatiky vášho automobilu spĺňali určité špecifické parametre dané podmienkami mestskej cestnej premávky.

Kritériá pre výber pneumatík:

  • Brzdná dráha

Aby ste mohli lepšie čeliť všetkým nástrahám jazdy v meste (chodec, ktorý náhle vstúpi na vozovku, bez toho, aby vopred skontroloval situáciu a pod.), je vhodné používať pneumatiky s minimálnou brzdnou dráhou, a to na suchej, ako aj mokrej vozovke..

  • Životnosť

Pneumatiky sú v mestských podmienkach vystavené častému zastavovaniu a rozbiehaniu. Každý blok dezénu sa pri kontakte s vozovkou vplyvom hnacích alebo brzdných síl deformuje a kĺže. Kĺzanie a dotykový tlak spôsobujú odtrhávanie materiálu. Vyberte si pneumatiky s predĺženou životnosťou.

  • Hospodárna spotreba paliva

Pri použití pneumatík s nízkym jazdným odporom môžete na spotrebe paliva ušetriť 3 až 6 %.

Stadtfahrten

Tipy pre vás
Každý mesiac je nutné prezrieť pneumatiky a skontrolovať, či na nich nie sú badateľné príznaky nerovnomerného opotrebovania alebo vydutiny spôsobené poškodením plášťa pneumatiky pri náraze na obrubník. Minimálne jedenkrát do mesiaca tiež skontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách za studena: podhustené pneumatiky predlžujú brzdnú dráhu vozidla. Nezabudnite skontrolovať aj stav (tlak) rezervného kolesa.